KONKURSY I WYNIKI

I Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla szkół ponadgimnazjalnych w Mławie

2012-05-08

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w powiatowym konkursie języka angielskiego.

21 kwietnia odbył się finał konkursu dla szkół ponadgimnazjalnych zorganizowany przez Szkołę Języków Obcych BRITISH HOUSE w Mławie. W konkursie wzięło udział blisko 80 osób ze szkół powiatu mławskiego.

- Cały konkurs stał na wysokim poziomie, a uczniowie wykazali się dobrą znajomością języka angielskiego - stwierdził organizator Piotr Dembiński.

Głównym celem konkursu była popularyzacja języka angielskiego wśród młodzieży, zainteresowanie ich kulturą angielskiego obszaru językowego oraz kształtowanie postawy tolerancji i akceptacji wobec innych narodów, ich kultury i języka.

Konkurs składał się z trzech etapów

Pierwszy odbył się w szkołach i miał formę testu. Drugi etap, do którego zostało zaproszonych 30 uczniów z najwyższymi wynikami, odbył się już w siedzibie szkoły BRITISH HOUSE i miał również formę testu. Ostatni był etap finałowy różnił się od poprzednich zarówno formą, jak i zakresem materiału. 10 najlepszych uczniów miało przygotować 15 minutowe prezentacje z zakresu kultury brytyjskiej i amerykańskiej na interesujący ich temat. W czasie prezentacji uczniowie musieli również odpowiadać na pytania członków komisji konkursowej.

Finał konkursu był niezwykle interesujący. Wszyscy uczestnicy przygotowali bardzo ciekawe i zróżnicowane prezentacje dotyczące, m. in. ulubionych drużyn piłkarskich, roli kobiet w społeczeństwie, czy fikcyjnej postaci słynnego agenta Jej Królewskiej Mości, Jamesa Bonda. Konkurs wygrała prezentacja na temat angielskiej muzyki Baroku, bogato ilustrowana zdjęciami kompozytorów i utworami muzycznymi.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem umiejętności językowych finalistów konkursu i chciałbym pogratulować nie tylko samym uczniom, ale również ich nauczycielom języka angielskiego. Bardzo dziękuję również dyrektorom szkół powiatu mławskiego i nauczycielom, którzy zaangażowali się w organizację konkursu - dodał Piotr Dembiński.

Wszyscy finaliści konkursu zostali obdarowani cennymi nagrodami

- Głównym fundatorem, nagród jest szkoła BRITISH HOUSE oraz wydawnictwa, które z nami współpracują: Polanglo, Pearson Longman, Egis, Macmillan i Nowa Era, wszystkim serdecznie dziękujemy - kończy Piotr Dembiński.

Na kolejny konkurs językowy zorganizowany przez Szkołę Języków Obcych BRITISH HOUSE zapraszamy już w przyszłym roku szkolnym.

Zwycięzcy:

Miejsce I – Michał Rudziński, uczeń klasy IIc w LO Nr 1 w Mławie, nauczyciel Izabella Perdjon;

Miejsce II – Aleksandra Czarnecka, uczennica klasy II w KLO w Mławie, nauczyciel Małgorzata Balicka;

Miejsce III – Paulina Sidwińska, uczennica klasy IIIf w LO Nr 1 w Mławie, nauczyciel Inga Osiecka-Rybka;

powrót
kursy językowe ciechanów
myjki natryskowestrony www olsztynogrody zimowemyjnie ultradźwiękowe
kursy językowe ciechanów

strony internetowe Olsztynvirtualmedia.pl

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X