KONKURSY I WYNIKI

II Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla szkół ponadgimnazjalnych w Działdowie

2013-05-02

British House Szkoła Języków Obcych w Działdowie po raz drugi zorganizowała Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem - wzięło w nim udział 96 osób z 6 szkół. 

Konkurs składał się z trzech etapów. Pierwszy etap odbywał się w szkołach zgłoszonych do konkursu. Polegał na rozwiązaniu testu składającego się z zadań otwartych i zamkniętych. Do drugiego etapu zakwalifikowanych zostało 37 osób z najlepszymi wynikami a odbył się on w siedzibie British House i również miał formę testu.

 Do finału zaproszono 10 osób. Uczniowie mieli za zadanie przygotować prezentację dotyczącą wybranego przez nich zagadnienia z zakresu kultury brytyjskiej lub amerykańskiej. Komisja miała okazję wysłuchać i porozmawiać na temat literatury brytyjskiej, parków narodowych czy historii kina. Uczestnicy przygotowali swoje prezentacje na bardzo wysokim poziomie.

 Po raz drugi pierwsze miejsce zajęła uczennica z Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Działdowie. Laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody, których głównym fundatorem był organizator konkursu Piotr Dembiński, właściciel szkoły Językowej British House. Dodatkowe nagrody książkowe ufundowały wydawnictwa współpracujące ze szkołą: Macmillan, Polanglo, oraz Pearson Longman.

 - uważam, że konkurs jest bardzo dobrą okazją do wykazania się nie tylko umiejętnościami z zakresu stosowania struktur leksykalno- gramatycznych, ale również wiedzą o krajach anglojęzycznych. Moja prezentacja obejmowała swoją tematyką dwa amerykańskie filmy, które wbrew pozorom mają ze sobą wiele wspólnego - powiedziała Ewelina Ziajka zwyciężczyni konkursu.

 - wszystkim serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że w przyszłym roku nasz konkurs będzie cieszył się jeszcze większym zainteresowaniem – dodał Piotr Dembiński.

 Zwycięzcy:

 Miejsce I – Ewelina Ziajka uczennica klasy III a w LO Nr 2 w Działdowie, nauczyciel Monika Bourdon;

 Miejsce II – Daria Kucharska, uczennica klasy II f w LO Nr 1 w Działdowie, nauczyciel Ewa Popowicz- Gilarowska;

 Miejsce III – Kamila Modrzyńska, uczennica klasy III e w LO Nr 1 w Działdowie, nauczyciel Iwona Kwitniewska;

 

PD

powrót
kursy językowe ciechanów
myjki natryskowestrony www olsztynogrody zimowemyjnie ultradźwiękowe
kursy językowe ciechanów

strony internetowe Olsztynvirtualmedia.pl

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X