KONKURSY I WYNIKI

II Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla szkół ponadgimnazjalnych w Mławie

2013-03-31

Uczennice I LO na pierwszym i drugim miejscu w powiatowym konkursie języka angielskie.

Już po raz kolejny Szkoła Języków Obcych British House zorganizowała powiatowy konkurs języka angielskiego dla szkół ponadgimnazjalnych. Finał tego konkursu odbył się 21 marca br.

- Konkurs ten cieszy się coraz większym zainteresowaniem, o czym świadczy liczba biorących w nim udział uczniów - w tym roku było ich ponad stu, z całego powiatu mławskiego - poinformował Piotr Dembiński, organizator konkursu.
Kluczowym celem tego konkursu jest rozpowszechnianie znajomości języka angielskiego, ale także pogłębienie wiedzy na temat kultury brytyjskiej i amerykańskiej.Zasady i regulamin konkursu nie uległy zmianie, podobnie jak w poprzednim roku konkurs składał się z trzech etapów:
I etap – międzyszkolny w formie testu,
II etap - odbył się w siedzibie szkoły British House, do którego zakwalifikowało się 29 osób z najwyższymi wynikami. Ten etap sprawdzał umiejętności słuchania i czytania ze zrozumieniem oraz zagadnień leksykalno-gramatycznych.
III etap (finał) – zakwalifikowało się 10 najlepszych osób, których zadaniem było przygotować 15 minutową prezentację, dotyczącą kultury brytyjskiej lub amerykańskiej oraz odpowiedzieć na pytania komisji, odnoszące się do wybranego tematu. Ten etap wymagał ogólnej umiejętności swobodnego porozumiewania się w języku angielskim.W tym roku ponownie finaliści nie zawiedli i byli bardzo dobrze przygotowani, a ich prezentacje stały na wysokim poziomie językowym. Tematyka jaką podejmowali była interesująca i zróżnicowana. Były prezentacje m. in. o zespole Led Zeppelin, o tradycji przygotowywania i picia herbaty, czy przewodnik po Londynie. Prezentacja, która zajęła pierwsze miejsce dotyczyła Kalifornii i była perfekcyjnie przygotowana pod każdym względem.
- Chciałbym pogratulować finalistom oraz serdecznie podziękować wszystkim uczniom biorącym udział w naszym konkursie. Podziękowania należą się również nauczycielom, którzy poświęcili swój czas na przygotowanie uczniów, jak i dyrektorom szkół powiatu mławskiego za zaangażowanie w organizację konkursu – dodał Piotr Dembiński.
Wszyscy finaliści zostali obdarowani nagrodami rzeczowymi, których głównym fundatorem była szkoła British House oraz wydawnictwa Macmillan, Nowa Era, Pearson Longman i Polanglo.
- Z pewnością za rok będziemy organizowali kolejną edycję konkursu, na który już dziś zapraszamy wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu mławskiego – zapewnił organizator.
 
Zwycięzcy:Miejsce I – Emilia Borowska, uczennica klasy IIIg LO Nr 1 w Mławie;
Miejsce II – Anna Kowalewska, uczennica klasy IIa LO Nr 1 w Mławie;
Miejsce III – Karolina Goszczycka , uczennica klasy III KLO w Mławie;

powrót
kursy językowe ciechanów
myjki natryskowestrony www olsztynogrody zimowemyjnie ultradźwiękowe
kursy językowe ciechanów

strony internetowe Olsztynvirtualmedia.pl

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X