KONKURSY I WYNIKI

I Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla szkół ponadgimnazjalnych w Działdowie

2012-04-26

British House - Szkoła Języków Obcych zorganizowała konkurs języka angielskiego, w którym udział wzięło 141 uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

W konkursie językowym zorganizowanym przez Szkołę Języków Obcych British House wzięło udział ponad 140 uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu działdowskiego.

  - Był to powiatowy konkurs języka angielskiego zorganizowany dla szkół ponadgimnazjalnych przez szkołę British House w Działdowie. Chcielibyśmy popularyzować język angielski wśród młodzieży, zachęcać ich do pogłębiania wiedzy związanej z tym językiem. Chcielibyśmy również zainteresować uczniów kulturą angielskiego obszaru językowego – stąd też ten ostatni etap był nastawiony głównie na zagadnienia związane z kulturą brytyjską i amerykańską. Sam konkurs składał się z trzech etapów. Wzięło w nim udział ponad 140 osób, z których wyłoniliśmy dziesięciu finalistów – mówi Piotr Dembiński, właściciel szkoły językowej British House.

Jak twierdzą sami uczestnicy - żaden z zaproponowanych przez organizatora konkursu etapów nie był łatwy.

  - W szkołach odbywał się pierwszy etap, który polegał na rozwiązywaniu testu. Prosty nie był. Kolejny etap odbywał się tutaj, był to również test do napisania, nie był wcale prostszy. Ostatni był etap finałowy. Należało przygotować prezentację na temat krajów anglojęzycznych. Głównie chodziło o USA i Wielką Brytanię – tłumaczy zwyciężczyni konkursu Marta Przybylak.

Mimo to wszyscy uczestnicy przygotowali się perfekcyjnie udowadniając, że znajomość języka angielskiego oraz kultury brytyjskiej i amerykańskiej opanowali bardzo dobrze.

 - Poziom konkursu był bardzo wysoki. Ogółem wzięło w nim udział 141 osób. Do kolejnego etapu zakwalifikowaliśmy czterdzieści osób. Potem wyłoniliśmy dziesiątkę finalistów i muszę przyznać, że ten dzisiejszy etap pokazał, że uczniowie naprawdę bardzo dobrze znają język angielski. Podczas prezentacji poświęciliśmy pięć minut na swobodną rozmowę. Nie było to więc wcześniejsze przygotowanie prezentacji i nauczenie się jej na pamięć, to była rozmowa, w czasie której ocenialiśmy możliwości komunikacyjne i muszę przyznać, że wszyscy finaliści swobodnie porozumiewają się w języku angielskim. Bardzo nas to cieszy i mamy nadzieję, że dalej będą rozwijać swoje umiejętności – tłumaczy Piotr Dembiński.

Dwa pierwsze etapy to test, którego poziom porównać można do rozszerzonej matury z języka angielskiego. Etap finałowy natomiast zależał od wyobraźni i fantazji uczestników.

 - W finale każdy uczeń miał przygotować prezentację z zakresu kultury brytyjskiej i amerykańskiej. Mieliśmy prezentacje dotyczące muzyki brytyjskiej i amerykańskiej, pisarzy, malarzy. Osoba, która wygrała konkurs miała prezentację dotyczącą deserów i słodyczy – dodaje organizator konkursu.

W finale oprócz solidnego przygotowania przydały się również rekwizyty…

 - Przygotowałam prezentację multimedialną na temat świąt brytyjskich, związanych z jakimiś szczególnymi dla Brytyjczyków potrawami. Przygotowywałam się do tego w ten sposób, że czytałam na ten temat sporo na różnych stronach anglojęzycznych. Zdecydowałam się też na zrobienie tak zwanej słodkiej łapówki dla komisji, upiekłam brytyjskie tortoletki – dodaje zwyciężczyni.

Tak naprawdę zwycięzcami konkursu są wszyscy biorący w nim udział uczniowie. Znajomość języka obcego przydaje się bowiem w wielu aspektach życia.

 - Na pewno przyda mi się to w pracy, choć nie wiem, czy z tym będzie moja praca związana, wszystko przede mną – kończy Marta Przybylak.

Zwycięzcy konkursu otrzymali cenne nagrody.

 - Głównym fundatorem, nagród jest nasza szkoła oraz wydawnictwa, które z nami współpracują: Polanglo, Pearson Longman, Egis, Macmillan i Nowa Era, wszystkim serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że w przyszłym roku wspomogą nas w organizacji konkursu, bo choć była to jego pierwsza edycja, to chcielibyśmy, żeby wpisała się ona w kalendarz imprez szkolnych – kończy Piotr Dembiński, właściciel szkoły językowej British House.

Kolejnego konkursu językowego zorganizowanego przez Szkołę Języków Obcych British House możemy spodziewać się zatem w przyszłym roku. Już dziś zapraszamy!

Oto zwycięzcy:

 Miejsce I – Marta Przybylak, uczennica klasy IIA w LO Nr 2 w Działdowie, nauczyciel Monika Bourdon;

 Miejsce II – Aleksandra Orzechowska, uczennica klasy IIID w LO 1 w Działdowie, nauczyciel Ewa Maciągowska;

 Miejsce III – Karol Chojnacki, uczeń klasy IA w LO 1 w Działdowie, nauczyciel Ewa Popowicz-Gilarowska.

 

MO

powrót
kursy językowe ciechanów
myjki natryskowestrony www olsztynogrody zimowemyjnie ultradźwiękowe
kursy językowe ciechanów

strony internetowe Olsztynvirtualmedia.pl

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X